Sergi – blogai, gydaisi – gadini statistiką.

Pagal antidepresantų vartojimą Europoje Lietuva pirmauja.“ – perskaičiusi šiandien „Delfyje“ „Liga Lietuvą padarė ES „lydere“” ir nesupratau šio straipsnio tikslo ir minties. Paminėti skaičiai, jog Lietuvos gyventojai, palyginti su 2010m. išgeria daugiau vaistų nuo depresinio susirgimo ir dėl to Lietuva tapusi „lydere“. Peršasi mintis, kad blogai, jog lietuviai išgeria tiek šių vaistų.

Kas iš tiesų yra ta depresija?

Kai žmogų slegia neigiamas nusiteikimas daug ko atžvilgiu (viskas yra blogai, nematoma teigiamos reiškinio pusės ir t.t.), tai sukaupti savo paties neigiami jausmai, netgi agresija dėl daug ko ar prieš daug ką… Iš tiesų depresija yra tik išorinis simptomas, kaip ženklas, atsakas į tam tikrus organizmo trūkumus – dažniausiai meilės, supratimo, šilumos, atjautos. Dažniausiai tas trūkumas būna dar vaikystėje, ko vėliau nebegali žmogui kompensuoti jokie turtai ir prabanga. Ši būsena dar paaštrėja, kai vidiniai stygiai sutampa su išoriniais.

Tokia sudėtinga situacija Lietuvoje yra todėl, kad dažnas žmogus šiandien jaučia, jog negali pilnai išnaudoti savo vidinių galimybių, jėgų, nesugeba užpildyti savo vidinės tuštumos ne tik meile, bet bent jau išorinėmis gėrybėmis. Bet tie, kurie turi pakankamai turtų, neretai patiria šiltų jausmų trūkumą, tiesiog žmogiško supratimo trūkumą. Susidaro užburtas ratas – vieniems trūksta vidinių, kitiems išorinių dalykų. Vien tik geras ekonomikos lygis nesumažina sergamumo depresija ir savižudybių lygio. Kaip pavyzdį galiu paminėti, kad turtingų Skandinavijos šalių žmonės taip pat suvartoja daug antidepresantų, ir jiems tai yra normalu. Tai reiškia, kad žmogus pats nebesusidoroja su įtampa, reikalavimais,savo nepasitenkinimu gyvenimu ir t.t., ir kritiškai vertindamas savo būseną, kreipiasi gydymui.

Bet dažnai vieni antidepresantai, t. y. piliulė nesuveikia taip stebuklingai, kaip norėtųsi, nes depresijos gydymui šalia vaistų trūksta kompetentingo, supratingo žmogaus (dažniausiai tai būna psichoterapeutas, rečiau – draugas ar kitas žmogus), kuris susirgusįjį gydo palanku nusiteikimu, meile ir supratingumu. Tuo ko labai trūksta dabartiniuose mūsų tarpasmeniniuose santykiuose. Jei šalia nėra supratingo, mylinčio žmogaus, piliulių reikia daugiau ir jų kursus reikia kartoti…

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s